Compania angajeaza Project Manager

Descrierea postului vacant:

Scopul de bază al funcției propuse Project Manager este gestionarea proiectelor, care sunt realizate de compania Wippo IT prin implementarea, monitorizarea, coordonarea relațiilor programatorilor companiei noastre și persoanelor responsabile din partea clienților. Persoana conduce proiectul de la început până la sfârșit (set-up, implementarea, colectarea de date și analize/raportare) și răspunde la întrebări și solicitări de urmărire din partea persoanelor implicate în executarea proiectului.

Calități solicitate:

  • Capacitatea de percepere a sarcinile din cadrul proiectului, documentarea acestora, structurarea lor pentru programatori, explicarea clară, corectă a sugestiilor clientului.
  • Excelente abilități de management de proiect
  • Abilitatea de a lucra într-un mod structurat și independent
  • Abilitatea de a îndeplinii sarcini multiple și flexibilitate față de schimbările din planificarea zilnică
  • Soluția orientată, asertivă într-o manieră constructivă, încrezătoare
  • Inițiativă de nivel înalt, energie, entuziasm și profesionalism
  • Bune abilități de comunicare și relaționare
  • Atenție la detalii, orientare spre rezultat, strictă respectare a termenelor-limită

Responsabilități

  • Analiza și gestiunea solicitărilor de dezvoltare provenite de la clienți
  • Implementarea în timp util a proiectelor
  • Planificarea, atribuirea sarcinilor și monitorizarea zilnică a executării acestora de către echipa de proiect
  • Activitatea de informare a echipei de service de proiect
  • Micro-planificarea implementării proiectului, ținând cont de capacitatea internă, de competențele echipei de servicii a proiectului și de așteptările clientului
  • Gestionarea proceselor aferente implementării proiectului (etapele de: inițiere, planificare, executare, monitorizare, raportare, încheiere);
  • Urmărirea rapoartelor de stare și rapoartelor de calitate, definirea acțiunilor respective și verificarea executării acestor acțiuni
  • Coordonarea și prioritizarea sarcinilor din cadrul echipei de servicii a proiectului, pe baza cunoștințelor DVS privind importanța și urgența fiecărui proiect

Cerințe:

  • Studii superioare
  • 2 ani de experiență într-un rol similar (management de proiect IT)
  • Cunoașterea avansată a limbii romana, engleză (experiență de comunicare în limba engleză)
  • Cunoștințe în domeniul IT

Ce oferim:

  • Angajare oficială conform Codului muncii RM, stricta respectare a legislației, drepturilor angajatului
  • Pachet social deplin
  • Telefonia mobilă
  • Salariu motivant (negociabil)
  • Graficul de lucru: 5 zile în săptămână, de la 09:00 până la 18:00, prânz – 13:00-14:00
  • Oficiul nou, confortabil, situat în sec. Rașcani (lângă Centru Locativ Oasis), ceai, cafea
  • Posibilitatea de lucru remote, după integrarea în cadrul echipei
  • Dezvoltare profesională, experiență bogată în domeniu, inclusiv, prin implementarea proiectelor din străinătate.
  • Proiecte creative, interesante și complexe
  • Susținerea și atitudinea prietenoasă din partea echipei Wippo IT
  • Atenție față de angajați la sărbători – servirea, cadouri plăcute, participarea la Wippo Game Club
  • Conducerea binevoitoare, atmosferă plăcută de lucru
  • Ne prețuim fiecare angajat, de aceea, ziua de naștere a angajatului se consideră zi liberă

Vă rugăm să expediați CV-ul la adresa: [email protected]  sau trimiteți CV aici

/ Mai mult din Carieră

Blog